Czy warto założyć eKONTO osobiste w mBanku? Z jakimi opłatami należy się liczyć? W jaki sposób można zdobyć dodatkowe bonusy przy zakładaniu konta (premia 140 zł za transakcje). Poznaj wszystkie zalety i wady tego rachunku. Zobacz opinie klientów i analizę opłat.

mBank rozpoczął swoją działalność niemal 30 lat temu i od tego czasu systematycznie zdobywał doświadczenie na polu rozmaitych usług finansowych. Dziś to bank uniwersalny, bardzo popularny wśród Polaków. Posiada szereg ofert dotyczących zarówno bankowości detalicznej, jak i firmowej, korporacyjnej oraz prywatnej. Oczywiście bierze on udział w obowiązkowym systemie gwarantowania depozytów Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Od 2001 r. rozwija i promuje swój flagowy produkt – eKonto. Rachunek ten od samego początku był skorelowany z bankowością internetową. Kiedyś był to tylko prosty ROR – aktualnie klienci mają do dyspozycji wiele narzędzi pozwalających na sprawne zarządzanie własnymi finansami.

Które eKonto wybrać?

eKonto osobiste  to podstawowy rachunek rozliczeniowy przeznaczony dla osób pełnoletnich. Konto osobiste w mBanku ma już ponad 2 miliony osób. Nic dziwnego – mBank był pierwszym internetowym bankiem, który zaoferował prawdziwe konto bez żadnych opłat. I mimo upływu 15 lat klienci mBanku nadal nie muszą płacić ani złotówki, jeśli zdecydują się na podstawowy wariant konta i w dodatku rzeczywiście z niego korzystają.

Osobom zainteresowanym jego usługami mBank proponuje dwa eKonta:

 • eKonto możliwości – pierwsze konto bankowe dla młodych osób w wieku 13-24 lat, jego pełna pełna recenzja i opinie tutaj -> mBank konto dla młodych,
 • eKonto osobiste – podstawowe konto osobiste w mBanku,

Porównanie opłat za eKonto osobiste

Porównując ze sobą konta bankowe zawsze zwracamy przede wszystkim uwagę na to, z jakimi kosztami będzie się wiązało ich posiadanie. W przypadku konta mBanku koszty są ograniczone do minimum. Co zawiera wariant standardowy eKonta? Skrócona tabela opłat eKonta osobistego w wersji podstawowej, została przedstawiona poniżej:

Tabela opłat i prowizji

 
Nazwa banku
mBank
 
Nazwa
eKonto osobiste
 
Przeznaczenie konta
konto osobiste dla osób powyżej 18 roku życia
 
 
Prowadzenie konta
0 zł
 
Przelew przez internet
0 zł
 
Przelew w oddziale
2 zł
 
 
Wydanie karty
0 zł
 
Użytkowanie karty
7 zł lub 0 zł
 
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie 1 transakcji kartą w miesiącu
 
 
Darmowe bankomaty
wszystkie w Polsce (wypłaty powyżej 100 zł)
 
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
1,3 zł - dla wypłat poniżej 100 zł
 
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł - pierwsze 3 wypłaty w miesiącu 10 zł - kolejne
 
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
Wpłatomat: 0 zł Oddział: 9 zł
 
 
Konto oszczędnościowe
Konto oszczędnościowe z oprocentowaniem do 1%
 
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF
 
 

Wysokość opłat – opinie

Założenie eKonta Osobistego jest darmowe, podobnie jak jego prowadzenie. Bezpłatne są także takie usługi jak:

 • przelewy zewnętrzne dokonywane przez Internet, płatności bezgotówkowe BLIK;
 • zlecenia stałe i polecenia zapłaty;
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce (wypłaty powyżej 100 zł);
 • trzy wypłaty z bankomatów za granicą;

Niestety, nie oznacza to wcale, że nie będziemy musieli wydawać żadnych pieniędzy. Z kosztami należy liczyć się:

 • dokonując wpłat i przelewów w oddziale mBanku (tu wypłata gotówki to dodatkowe 9 złotych, a przelew zewnętrzny – 2 złote),
 • wypłacając gotówkę poniżej 100 zł z bankomatów  (prowizja wynosi w takiej sytuacji 1,3 zł).

Opłata za kartę

Do konta można wybrać dwa rodzaje kart: albo kartę Visa albo kartę MasterCard. Wydanie karty debetowej także jest usługą bezpłatną. Utrzymanie karty może być bezpłatne, pod warunkiem, że w jednym miesiącu właściciel konta dokona przynajmniej 1 transakcji bezgotówkowej. W przeciwnym razie trzeba będzie zapłacić 7 zł.  Tak jak w innych bankach, przelewy ekspresowe nie są bezpłatne. W przypadku eKonta taka usługa kosztuje 5 zł.

Bankowość internetowa i aplikacje mobilne

Bankowość internetowa mBanku w ostatnim czasie przeszła gruntowną metamorfozę. Początkowo pierwsze aplikacje były dosyć proste, jednakże teraz bank zadbał o uzupełnienie swojej oferty o najnowsze trendy. Obecnie klienci korzystający z tego rodzaju usługi mogą nie tylko dokonywać podstawowych operacji na rachunku osobistym, ale także np. założyć dodatkowe konta. Bankowość internetowa mBanku wiąże się także z szeregiem promocji, w tym np. z programami rabatowymi (mOkazje). Dodatkowo przez internet można ustalić limity wypłat z bankomatów, złożyć wniosek o kredyt lub korzystać z tzw. mNawigacji, czyli automatycznego systemu zarządzania finansami.

Aplikacja mobilna jest bardzo przejrzysta i funkcjonalna. Za pomocą urządzeń mobilnych posiadacze eKonta mogą zapłacić za zakupy w technologii NFC, znaleźć bankomat lub skorzystać z mOkazji.

Dodatkowe korzyści

Klienci mBanku mają możliwość korzystania z wielorakich usług. Jedną z ciekawszych jest Rachunek maklerski eMakler, dzięki któremu można dokonać zakupu akcji lub innych rodzajów papierów wartościowych z warszawskiej giełdy. Do pozostałych ofert można zaliczyć m.in.:

 • Supermarket ubezpieczeń – możliwość wykupienia ubezpieczeń assistance (usługa dodatkowa, płatna);
 • Supermarket Funduszy Inwestycyjnych – dzięki któremu możliwe jest wykupienie jednostek uczestnictwa w funduszach prowadzonych przez różne TFI.

eKonto Oszczędnościowe

Podstawowe konto osobiste mBanku nie jest oprocentowane, jednakże można otworzyć eKonto oszczędnościowe. Do jego założenia wystarczy wypełnienie formularza internetowego. Oprocentowanie na tych rachunkach jest zmienne, jednakże w pierwszym wariancie nie zależy ono od zdeponowanej kwoty a w drugim rośnie wraz ze wzrostem oszczędności. Można także skorzystać z usługi mSaver, która polega na automatycznym oszczędzaniu podczas wypłacania pieniędzy (a także na zaokrąglaniu końcówek transakcji kartowych).

Najpopularniejsze oferty

Zobacz wszystkie

Pakiet korzyści w ekskluzywnej oprawie

 • Zakupiono 1 raz
 • Pozostało 98 szt.
 • warszawa

10,00 zł

Dodatkowe informacje

Lokalizacja:

warszawa

Strona internetowa:

https://www.mbank.pl/

E-mail kontaktowy:

kontakt@number369.com

Telefon kontaktowy:

690032000

Czas realizacji zamówień:

do 5 dni roboczych

Nazwa firmy:

https://www.mbank.pl

Adres sklepu:

Zygmunta Słomińskiego 7,
05-077 Warszawa

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.